Czwartek, Październik 19, 2017
dziecko1.jpg

Palemka wielkanocna cz. 11.

(6 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

 

PALEMKA WIELKANOCNA – część 11.

Patyczki, krepina, nitka, klej, szydełko…??? Co będziemy dzisiaj robić? Najpierw małe kwiatuszki, a z nich – wielkanocną palemkę!

Na początku tniemy krepinę na szerokie paski, zaginamy wzdłuż na ok. 1/3 i szydełkiem robimy "fałdki", czyli na złożeniu ciągniemy szydełkiem tak, aby zmarszczyć krepinę.

Następnie zwijamy tak przygotowany pasek w rulonik, zawiązujemy nitką i mamy pierwszy kwiatek. Do udekorowania palemki potrzebujemy ich przynajmniej 12… pracujemy więc w skupieniu dalej marszcząc i zwijając. Do dekoracji będziemy też potrzebować krepinowe "niteczki", które skręcamy z wąskich paseczków krepiny. To bardzo precyzyjne zadanie i wymaga wiele cierpliwości ;-) Jeszcze tylko zielona krepina, nacięta na podłużnym brzegu i zaczynamy!

Na czubku patyczka owijam zieloną krepinę, przybieram niteczkami i wszystko mocuję mocno nitką. Tuż poniżej przykładam trzy jednobarwne kwiaty i "niteczki", a następnie też mocuję nitką. Teraz zielona krepina i kolejna warstwa kwiatków, "nitek", potem owijamy, kleimy, mocujemy... na koniec owijam ciasno dolną część patyczka zieloną krepiną, podklejam i gotowe.

– Jaka ładna!, Wam też się podoba?

Magdalena Turczyńska

Ostatnio zarejestrowani